Nová generace svářeček optických vláken - SUMITOMO ELECTRIC T-71COptovit - dodavatel kompletního sortimentu kabelů pro optické sítěOptovit - oficiální distributor optických měřících přístrojůOptovit - operativní zapůjčení vybavení
 
 

O společnosti

Firma OPTOVIT s.r.o.vznikla jako samostatný subjekt v červnu 1998. Hlavní činností firmy je aktivní podíl na požadavcích zákazníka v oblasti aplikace vláknové optiky, optoelektroniky, jemné mechaniky a optiky. Svou teoretickou znalostí a technickou dovedností se podílíme na realizaci vláknové optiky ve zdravotnictví, energetice, ve strojírenském, textilním, potravinářském a chemickém průmyslu a také v informatice.

Za téměř 20 let působení v tomto oboru optoelektronické senzory odečítají teplotu povrchového kalení ventilů spalovacích motorů v TRW DAS v Dačicích a řídí automatický provoz kalení automobilových ventilů. V Bosch Diesel a v Automotive Lighting v Jihlavě jsou našimi světlovody řízeny výrobní a kontrolní procesy. V Tesle Rožnov optoelektronický teploměr měřil teplotu taveniny při tažení ingotů monokrystalů.

V českých pivovarech měří optickými senzory zákal piva a vyhodnocují a řídí technologické procesy. V mlékárnách Danone pomocí optických senzorů je řízen technologický automatický výrobní proces výroby a plnění jogurtů. Na akademii věd ČR námi dodaný světlovod slouží k přivedení světla ke hrotu skenovacího tunelovacího mikroskopu Omicron pro buzení fotovodivosti ve vzorcích polovodičů. Ve válcovnách plechu je vláknově optickým reflexním senzorem řízena tloušťka plechu.

Na operačních sálech jsou našimi vláknovými laserovými skalpely úspěšně operovány tkáně a studeným světlem svazkových světlovodů jsou osvětlovány operační pracoviště.
Pomocí vláknové optiky jako osvětlovací technické endoskopy jsou uplatňovány v místech těžko přístupných a nebezpečných. Pro program Kopernikus byl řešen vývoj a realizace chemického senzoru pro detekci CO2. S technickou univerzitou v Bernu ISB byl vyvinut optický vláknový senzor pro měření proudu vysokého napětí. V současné době je řešen fotosenzor na měření radioaktivity ve vodě.

Ve spolupráci s českými vysokými školami jsou řešeny mnohé výzkumné a vývojové práce na aplikaci vláknové optiky pro potřeby průmyslu. Většina aplikací se děje za aktivní vzájemné spolupráce týmu odborníků a specialistů ve vztahu ke konečnému uživateli.

V oblasti informatiky dodáváme vláknovou optiku jako jsou pigtaily, patchcordy, attenuátory, ochrany svarů a pod. širokému sortimentu odběratelů jako jsou Telefonica O2, metropolitní sítě, poskytovatelé internetového připojení, kabelové televize a mnoho počítačových firem.

Od roku 2005 jsme distributory svářeček optických vláken předního světového výrobce Sumitomo Electric. Kromě svářeček nabízíme také lámačky optických vláken a veškeré potřebné příslušenství. Poskytujeme také záruční a pozáruční servis.

Kromě našich znalostí a zkušeností vám nabízíme také aktivní a pasivní komponenty optických sítí. Běžné pasivní komponenty máme skladem. Díky našemu vybavení jsme schopni v krátkém čase a za příznívé ceny vyrobit také patchcordy a pigtaily nestandardních rozměrů. Náš sklad můžeme nastavit vašim přáním a požadavkům. Snažíme se našim zákazníkům maximálně vyjít vstříc a co nejvíce se přizpůsobovat jejich požadavků. Pokud tedy hledáte flexibilního dodavatele, neváhejte nás kontaktovat. Žádný zákazník pro nás není tak malý aby byl nepodstatný a žádná zakázka není tak velká aby byla nesplnitelná.

Pokud ve výčtu našich produktů nenajdete co jste hledali, dejte nám vědět, rádi vám pomůžeme.