O společnosti

Řadíme se mezi špičkové , technicky orientované společnosti ve vláknové optice.

Firmu OPTOVIT založil její majitel Ing. Jiří Vítek v roce 2000. Od té doby společnost působí v rámci unikátních projektů ve spolupráci s univerzitami a výzkumnými ústavy, zdravotnictví, energetice, strojírenství a telekomunikací po celé České republice. Společnost řeší jak zakázkovou výrobu tj. montáž optických konektorů na požadovaná optická vlákna, tak i sériovou výrobu opto-elektronických senzorů určených pro monitorování saturace krve kyslíkem.

Ve spolupráci s japonskými společnostmi SUMITOMO ELECTRIC a YOKOGAWA je OPTOVIT výhradním zastoupením a distributorem pro Českou republiku v oblasti svářeček optických vláken, lámaček, analytických a měřicích zařízení, které udávají směr světovým trendům.

Do produktového portfolia společnosti se dále řadí kompletní sortiment určený pro instalace optických vláken. Těmito jsou kabely optických vláken, spojky, adaptéry, kazety, rozvaděče aj.

icon-about-2.png
zabýváme se též ...

Sumitomo a Yokogawa

Jsme výhradní distributoři v oblasti svářeček optických vláken, lamaček, analytických a měřících zařízení společnosti Sumitomo a Yokogawa.

icon-about-1.png
zabýváme se též ...

Zakázková/seriová výroba

Společnost řeší jak zakázkovou výrobu tj. montáž optických konektorů na požadovaná optická vlákna, tak i sériovou výrobu opto-elektronických senzorů určených pro monitorování saturace krve kyslíkem.

22

let na trhu

49+

projektů za dobu existence

6

stálých zaměstnanců

400+

spokojených zákazníků